Przetworstwo EN

 

Park maszynowy

Nasz park maszynowy to w pełni zautomatyzowane stanowiska wyposażone w suszarki firmy Motan, podajniki materiału, mieszalniki barwników, pickery odbierające układy wlewowe oraz taśmociągi do odbioru detali.

Maszyny

wtryskarka  Arburg Allrounder 470C
gramatura wtrysku: 210g, siła zamykania: 1500kN, wymiary formy: do 470x470 mm

wtryskarka  Arburg Allrounder 420C
gramatura wtrysku : 166g, siła zamykania: 800kN, wymiary formy: do 420x 420 mm,

Urządzenia pomocnicze pras: suszarnie, podajniki, frez wolnoobrotowy firmy Motan.

Przetwórstwo

TWORZYW SZTUCZNYCH

W zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od projektowania form wtryskowych, wykonanie form i innych  narzędzi, poprzez produkcję wyprasek ich montaż, nadruki oraz dostawę gotowego produktu.

Specjalizujemy się w produkcji wyprasek z tworzyw sztucznych dla przemysłu elektrotechnicznego, elektronicznego, oświetleniowego i reklamowego. Nasz główny profil działalności to produkcja detali konstrukcyjnych o wysokich wymaganiach technicznych i jakościowych w małych i średnich partiach produkcyjnych.
Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu narzędzi do przetwórstwa tworzyw i produkcji wyprasek.

 

Projektowanie form i narzędzi specjalistycznych

Proces projektowania form i narzędzi prowadzimy z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM na podstawie rysunków, modeli lub modeli wirtualnych.
Formy i narzędzia wykonujemy we współpracy z narzędziowniami na obrabiarkach sterowanych numerycznie, zapewniających wysoką precyzję obróbki. Proces wykonania narzędzi zawsze zakończony jest pomiarami detali oraz partią próbną dostarczaną wraz z dostawą formy.

Produkcja detali z tworzyw termoplastycznych

W zakresie produkcji i obróbki detali termoplastycznych oferujemy:

  • produkcję detali we wszystkich kształtach,
  • zgrzewanie ultradźwiękowe,
  • klejenie,
  • nadruk,
  • lakierowanie,
  • antystatyzację,
  • mielenie odpadów.

Aktualnie w produkcji znajduje się około 120 różnych detali. Materiały podlegające przeróbce to: ABS, PA, PC, PMMA, POM, PPE, PPS, SAN, SB, TPU w kilkunastu gatunkach i kolorach.